GENEL

Lazer epilasyon kişiye özeldir…

Uygun olmayan ortam ve mesleğinde uzmanlaşmamış kişilerce uygulanan lazer epilasyonun bazen hastaların gerek vücutlarında gerekse ruhlarında istemedikleri izler bırakabildiğini belirten Style Me Güzellik ve Lazer Epilasyon merkezinden Uzman estetiysen Hülya Arslan lazerde başarının ancak konusunda uzmanlaşmış kişilerce, doğru yaşta, doğru kişide, doğru cihaz ve doz ile sağlanabileceği konusunda uyarıyor.

Lazer Epilasyon sağlık katkıları ek faydasıdır

Lazer epilasyon; ayda bir kez kendimize zaman ayırarak (ortalama 2-12 hafta ) hayatımıza tüm ömürde yaklaşık bir hesapla 2 ay katmak demektir. Bunun yanı sıra gelecek olan konfor, özgüven, rahatlık, hijyen ve sağlık katkıları da ilave faydalarıdır.

Lazer Epilasyon sanıldığı kadar basit bir uygulama değildir

Bilinmesi gereken temel konu şudur ki; lazer epilasyon sanıldığı yada gösterildiği kadar basit, herkesin, her yerin yapabileceği bir işlem değildir. Bu işlem kıl foluküllerini tahrip etmeyi hedefleyen bir tedavidir. Bu tedavi sırasında gözetilmesi gereken pek çok başlık vardır. Ancak doğru zamanda, doğru yaşta, doğru kişide, doğru cihaz ve doz ile uygulama başarıyı beraberinde getirir.

Yaşa ve cinsiyete göre seans sayıları belirlenmelidir

Lazer epilasyon uygulamasında yüksek etki için, hem dokuyu ve hem de cildi korumayı hedeflemek gerekir. Hijyen şartlarına özen göstererek tedavinin gerçekleştirilmesi de ayrıca dikkat edilmesi gereken bir konudur. Uygulanacak seans sayıları, kadın-erkek, yaş, mevcut hastalık veya hormon durumuna göre değişmektedir. Bizler başlangıçta programlama yaparken bunu belirler ve hastamızı bilgilendiririz.

Bilinen klasik bilgi; lazer epilasyon tedavisinin 16-17 yaş sonrası, ilk adetten 2 sene sonra uygulanmasıdır. Gelişmiş ülkelerin pek çoğunda olduğu gibi artık ülkemizde de ergenlik yaşı pek çok nedenden dolayı daha erken yaşlara geldi. Ayrıca özellikle büyük kentlerde yaşayan çocuklarımız artık daha sosyal ve daha yoğunlar. Bu bağlamdan çok net söylenebilir ki; aslında lazer epilasyon tamamen kişiye özeldir ve artık lazer epilasyon tedavisinde genelleme kalmamıştır.

Lazer Epilasyonda gelişen teknoloji kullanılmalı

Bir yanlış bilgi de, lazer epilasyon tedavisinin yaz aylarında yapılamadığı ile ilgilidir. Kişi kendini güneşten koruyor ve hiç güneş ile temas etmeyecek ise yaz aylarında da lazer uygulanabilir. Ayrıca, gelişen teknoloji ile birlikte bronz tende de yazın ara vermeden tedaviye devam etmek mümkündür. Ama tabi bunu gerçekleştirebilmek ve başarı sağlamak için farklı dalga boylarında lazer cihazları gerektirir. Zaman zaman hastalarımızın bu cihaz donanımına sahip olmayan kişilerce yanlış bilgilendirildiklerini görüyoruz.

 

Sonuç olarak ; eğer konuya hakim ,  bilgi birikimi olan uzmanlarla açık ve net konuşarak , gerekli cihaz donanımına sahip merkezlerde lazer tedavisi oluyor iseniz içiniz rahat olsun. Yanlış yer ve kişilerce yapılan bir tedavi, bazen hastaların gerek vücutlarında gerekse ruhlarında istemedikleri izler bırakabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir