GENEL

Lazer Epilasyon Kimlere Yapılır Kimlere Yapılmaz?

Lazer epilasyon uygulaması kimlere yapılır

Bu soruyu sorduğumuz da cevabı, ergenlik çağını tamamlamış ve kılları kendini göstermeye başlamış olan erkek ve bayanlar lazer epilasyon yaptırabilirler. Ancak bu durumda olan herkez de lazer epilasyon yaptıramaz. Kısacası lazer epilasyon yaptırmaya karar verdikten sonra gidip bir ön muayene olmalı, umzan tavsiyesine göre lazer epilasyon yaptırmaya veya bir süre ertelemeye karar verilmelidir.

Kimler lazer epilasyon yaptıramaz,

Lazer epilasyon işlemi kimlere yapılmaz diye sorduğumuzda ise cevabı, henüz ergenlik çağına girmemiş, ergenliğini tamamlamamış bayan veya erkeklere lazer epilasyon yapılmaz. Ayrıca hamile bayanlara da lazerin bebeğe olan etkileri tam olarak incelenemediğinden risk oluşturmaması açısından lazer epilasyon işlemi uygulanmaz. Yine çocuk emzirme döneminde olan bayanlara da lazer epilasyon tedavisini ertelemeleri tavsiye edilir. Bununla birlikte tüyleri aşırı ince ve sarı olanlar, ten renkleri çok koyu (fazla bronzlaşmış olmak) olanlara da lazer epilasyona uzman ile yapılacak bir ön görüşmenin ardından karar verilir. İlaç kullanır durumda olanlar, vücudu ışığa karşı hassas durumda olanlar için de lazer epilasyonu tedavisi uzman tavsiyesi ile bir müddet ertelenebilir.

Bu gibi durumları söz konusu olmayan erkek veya kadınlar lazer epilasyon ile istenmeyen tüylerine kalıcı olarak veda edebilirler. Tabiki işin ehli bir uzmana danışıp daha ayrıntılı bilgi almak en doğru cevap olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir